Jak vybrat sušák na prádlo? Pár tipů na praktické sušáky do bytu

Výběr vhodného sušáku by se mohl zdát banální, ale pouze pokud si nejsme vědomi, kolik typů moderních sušáků na prádlo je dnes k dispozici. Sušák dnes již nemusí být překážející atrapou nebo jen pouhou nutností. Moderní sušáky jsou skladné, pěkné i užitečné zároveň.

Sušák do bytu nebo na zahradu?

Sušák na prádlo, jak už z názvu plyne, by měl v první řadě umožnit co nejlepší vysušení prádla. Dalším podstatným kritériem je velikost sušáku. Potřebujeme usušit prádlo pro celou rodinu nebo jen potřebujeme o trochu rozšířit vlastní prádelní šňůru? Obvykle nám záleží i na tom, zda je sušák skladný a dá se s ním snadno manipulovat. Každý dá rád přednost sušení prádla na čerstvém vzduchu, má-li ovšem tu možnost. Pro venkovní použití jsou tu venkovní zahradní sušáky. Existuje samozřejmě i celá řada sušáků pro venkovní i vnitřní sušení prádla. Tyto sušáky jsou obvykle těžší a opatřené ochrannou vrstvou. Pokud hledáte sušáky do bytu či domu, můžete zvolit klasiku v podobě rozkládacích sušáků, nebo dát přednost méně tradičním variantám v podobě závěsných nebo patrových sušáků na prádlo.

Menší závěsné sušáky vždycky přijdou vhod!

Malé praktické sušáky se hodí vždy, když sušíme méně prádla v bytě či domě. Pro takové účely je dobré zvolit menší sušáky, které můžeme umístit na radiátor, vanu či balkón. Bez námahy tak získáme další prostor k sušení našeho prádla. Tyto sušáky samozřejmě poslouží i v případě, kdy není žádný další prostor k sušení prádla k dispozici. Ani se závěsnými sušáky to není tak jednoduché! Máme na výběr opět z celé řady sušáků. U jednoduchých závěsných sušáků je obvykle možné regulovat závěsná ramena sušáku podle šířky závěsné plochy. Další typ závěsného sušáku umožňuje vyklápění předního dílu, čímž získáte další prostor k sušení prádla!

Sušák na prádlo Gimi Radio Sušák na prádlo Gimi Brezza 200 Sušák na prádlo Gimi Mistral

Variabilní věžové sušáky na prádlo

Dalším a dnes velmi oblíbeným a elegantním řešením jsou věžové sušáky. Věžové sušáky naleznou své využití i v menších koupelnách, ale fantazii se samozřejmě meze nekladou. Patrové sušáky jsou obvykle opatřeny kolečky, což je ideální – sušák tak můžeme snadno bez větší námahy posouvat. Pro věžové sušáky je typická jejich variabilita. Jednotlivá patra sušáku se buď dají sklápět, nebo je sušák přímo rozdělen na dvě části. Pokud sušíte méně prádla jednoduše použijete pouze jednu část.

 
Třípatrový sušák na prádlo Modular Azzuro Čtyřpatrový sušák Modular Sušák na prádlo Linear

Ať už zvolíte jakýkoliv způsob sušení prádla jedno jisté, sušák na prádlo je nedílnou součástí každé domácnosti. Dnešní moderní sušáky na prádlo umožňují efektivně a snadno usušit prádlo, aniž by vám doma jakkoliv překážely.

Sušáky

Mohlo by vás zajímat

Napište nám svůj názor

Kdo jsme?

Jsme Idea Group

Blázni do sušáků na prádlo a všech užitečných věcí. Naše produkty nejdete tady: idea-dum-zahrada.cz

Je libo sušák?

Je libo sušák?

Fanděte nám :)